Wykorzystanie Internetu w promocji szkoły

gru 21, 2016

Wykorzystanie Internetu w promocji szkoły

Jeżeli czegoś nie można znaleźć w google’a, to znaczy że tego nie ma. Niestety zasada ta przyjęła się na całym świecie, Internet to nasze główne źródło poszukiwania informacji, jeżeli czegoś tam nie ma, to większość załamuje ręce i stwierdza, ze to nie istnieje. Dlatego marketing internetowy w ostatnim czasie systematycznie zyskuje na znaczeniu. Na ogół uczniowie i rodzice, którzy poszukują odpowiedniej szkoły, robią to za pomocą wyszukiwarki, a te placówki które są najlepiej wypromowane w Internecie i posiadają odpowiednią stronę przyciągają ich uwagę.

Najważniejszym elementem budowania zaangażowania w sieci jest odpowiednio skonstruowana strona internetowa. Powinna być ona przejrzysta, nowoczesna i estetyczna. Każda osoba, która tam trafi ma w łatwy sposób wyszukać wszelkie potrzebne informacje. Powinniśmy tam umieścić wszystkie dane szkoły, łącznie z informacjami kontaktowymi, oraz całą historią i profilem działalności szkoły. Na bieżąco powinno się tam umieszczać wszelkie informacje z życia szkoły, mowa tutaj o konkursach, imprezach i zawodach. Czytelnik powinien odnieść wrażenie, ze jest to dynamicznie rozwijająca się szkoła, gdzie uczniowie są popychani do kreatywności i aktywnych zadań.

Jednak strona internetowa to nie wszystko, każdy specjalista od marketingu internetowego zna nieocenioną siłę social medias, gdzie obecnie zarejestrowany jest każdy. Nie ma cię na Facebooku? Znaczy, że nie istniejesz! Facebook to potęga, która ma zarejestrowanych 350mln ludzi na całym świecie, w tym 4 mln Polaków. Załóż tam fanpage’a swojej szkoły, gdzie będziesz gromadzić wszystkich fanów i sympatyków. Tam również powinny się na bieżąco ukazywać wszelkie informacje z życia szkoły. Jest to doskonały i zupełnie darmowy sposób na promocję, kiedy jedna osoba polubi twoją stronę, reszta użytkowników to widzi i wtedy też może się z nią zapoznać.

strona-internetowa-w-budowie

Niestety mało popularnym sposobem na promocję szkoły jest YouTube i jest to olbrzymi błąd. Obraz filmowy ma 100 razy większą moc od zdjęcia, oddziałuje nie tylko na zmysł wzroku, ale także słuchu, tym samym wywołuje silniejsze emocje. Uczniowie mogą włączyć się w prowadzenie takiego kanału i stać się szkolnymi youtuberami, w ten sposób utworzysz pokolenie dziennikarzy, montażystów i grafików, tym samym wypromujesz swoją szkołę. Od jakiegoś czasu wśród studentów furorę robią lipduby, czyli teledyski gdzie studenci pokazują swój wydział i udają że śpiewają dany utwór. W ich tworzeniu bierze udział setki studentów, a nagrania trwają tygodniami. Zwyczaj ten przyjął się na całym świecie, a wyświetlenia sięgają milionów.

Kreatywność jest zawsze ceniona i innowacyjne pomysły osiągają najlepszy efekt, jednak gdy ci jest ich brak po prostu zastosuj sprawdzone metody. Podejrzyj strony internetowe, fanpage i kanały na YouTube innych szkół, a następnie wprowadź to w życie. W tym całym procesie powinieneś być otwarty na wszelkie nowe pomysły, a najlepszym doradcą będą twoi uczniowie, którzy najlepiej orientują się w wirtualnym świecie.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: