Wizualizacja – najlepsze rozwiązanie dla producentów mebli

gru 13, 2019

Wizualizacja – najlepsze rozwiązanie dla producentów mebli

Ogromna konkurencja na rynku zmusza producentów mebli do podjęcia niekonwencjonalnych kroków, aby zainteresować potencjalnego klienta. Zdjęcia mebli nie są już równie ciekawe i atrakcyjne, co kiedyś. Postęp technologiczny i inne rozwiązania pozwalają jednak na wprowadzenie małych zmian. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku wizualizacja trójwymiarowa.
Wizualizacja mebli w 3D to jedno z ciekawszych i oryginalnych rozwiązań dla producentów mebli. Za pomocą technologii i specjalistycznych programów komputerowych można stworzyć niezwykle realny projekt mebla, z zachowaniem wszystkich jego charakterystycznych elementów oraz zaaranżować w interesującym otoczeniu. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne w handlu, jak i przestrzeni internetowej, jako sposób na reklamę własnej oferty.

Zalety wizualizacji mebli – korzyści dla producentów

Wizualizacja trójwymiarowa coraz szybciej zastępuje tradycyjną fotografię, która nie do końca spełniła oczekiwania konsumentów. Brak dokładności, niewidoczne detale czy nieodpowiednie oświetlenie znacznie wpłynęły na spadek sprzedaży. Efektem jest brak zainteresowania marką, która nie wyróżnia się wśród konkurencji, jak i oferuje produkty, których jakość według zdjęcia pozostawia wiele do życzenia.
W przypadku wizualizacji jest inaczej – realistycznie odwzorowanie wysokości, szeroko i głębokości, a także dbałość o odpowiedni kolor wykorzystanego materiału sprawiły, że klienci chętniej decydują się na zakup konkretnego mebla czy nawet całej serii. Warto jednak pamiętać, że wizualizacja mebli to również idealne rozwiązanie dla producentów, którzy szukają nowych rozwiązań i pragną pogłębić swoją oferty o ciekawe produkty.

Wizualizacja jako sposób na rozwinięcie swojej oferty

Projektując nową kolekcję czy serię mebli, producenci bardzo często łączą jedynie różnego rodzaju wzory czy kolory na papierze albo w mało specjalistycznych programach. Wizualizacja natomiast pozwala im na zobaczenie gotowego rozwiązania na ekranie komputera, przy jednoczesnej dbałości o wszystkie niezbędne detale. Dodatkowe modyfikacje najczęściej wprowadza się jednym kliknięciem myszy, co znacznie przyspiesza cały proces powstawania nowej kolekcji.

wizualizacja mebli

Wizualizacja mebla w technologii 3D polega na stworzeniu pewnego schematu produktu, który podczas projektowania można dowolnie dekorować i zmieniać. Efektem końcowym jest nie tylko zobrazowany pomysł, ale również już gotowy materiał promocyjny, który można wykorzystać na stronie sklepu internetowego lub katalogu wnętrzarskiego – przekonuje grafik ze studia The Frame.

Wizualizacja mebli – usprawnienie dla sklepów internetowych

Projekt wizualizacji mebli pozwala nie tylko na lepsze przedstawienie oferty producenta, ale jest także dostosowany do przestrzeni internetowej. Oznacza to tyle, że lepiej niż zwykła fotografia prezentuje się na w Internecie, cieszy się lepszą jakością, a dodatkowo posiada praktyczne funkcje. Wizualizacja daje możliwość interaktywnej zabawy z obrazem, nierzadko również w postaci animacji. Dzięki temu klient może odbyć wirtualną podróż po wnętrzu, obejrzeć każdy produkt dookoła, przybliżyć interesujące go akcenty i ostatecznie zdecydować się na zakup. Z pewnością wizualizacja przyczyni się do wzrostu sprzedaży.

Sesja zdjęciowa czy wizualizacja – co lepsze?

Wielu producentów mebli tworząc ofertę sprzedażową dąży do tradycyjnej formy – przeprowadzenie sesji zdjęciowej, która jasno podkreśla czynnik ludzki podczas całego procesu. Okazuje się jednak, że takie przedsięwzięcie nie tylko wymaga jego stałej obecności w celu konsultacji, ale również wiąże się z wieloma innymi rzeczami, o które musi zadbać.

wizualizacja mebli
Każdy mebel do sesji zdjęciowej musi być przewieziony w odpowiednie miejsce – podobnie jak elementy dekoracyjne. W dalszej kolejności wszystko trzeba ustawić – meble, sprzęt fotograficzny, oświetlenie. Cały ten proces jest niezwykle czasochłonny oraz wymaga pracy wielu osób. Dodatkowo współcześnie jest zupełnie nieopłacalny pod kątem finansowym.
Inaczej jest w przypadku stworzenia wizualizacji trójwymiarowej. Konieczne jest zatrudnienie profesjonalisty, który według wytycznych stworzy unikalny projekt. Co ciekawe, w każdej chwili producent może dokonać małych lub większych modyfikacji, urozmaicając tym wizualizację. Tak przygotowany projekt wystarczy jedynie dostosować do potrzeb strony i zaaranżować zgodnie z kampanią marketingową.

Wizualizacja – najlepsze rozwiązanie dla producentów mebli

Aktualnie wizualizacja znacznie wyprzedziła inne metody promowania oferty producentów mebli. Swoją jakością, interaktywnością i dbałością o szczegóły stała się znacznie bardziej popularna od tradycyjnej fotografii. Doskonale przygotowany projekt wizualizacji to pierwszy krok do stworzenia niezapomnianej kampanii reklamowej i zainteresowania potencjalnego klienta naszymi produktami.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: