Nowe technologie w służbie nauki

kw. 19, 2016

Nowe technologie w służbie nauki

Od początku edukacji ma się do czynienia z wieloma szkoleniami. Oczywiście uczniowie początkowych klas nie zdają sobie sprawy z kursów jakie odbywają. W głównej mierze chodzi o instruktaż bezpieczeństwa i higieny pracy. Na początku edukacji nie jest możliwe przeprowadzenie szkolenia BHP online, ale na dalszych etapach nauki czy pracy można skorzystać z takiej możliwości. Jest to niezwykle przydatna opcja, ponieważ dzisiejsze czasu charakteryzują się chronicznym brakiem czasu.

Edukacja także przez sieć

Aż dziw bierze, że czasem nawet trudno znaleźć wolną chwilę na to, by usiąść przed komputerem i taki kurs przejść. Mimo wszystko opcja szkolenia BHP online jest dużym ułatwieniem. Czy jednak obowiązek przechodzenia tego typu kursów nie jest lekką przesadą? Prawdopodobnie by nie był, gdyby wszystkie szkolenia przeprowadzane były rzeczowo, a prowadzący przykładaliby się solidnie do prowadzonych zajęć. Nie chodzi o to by stwierdzić, że tak nie jest, ale raczej zwrócić uwagę, że zdarzają się takie przypadki. Poza tym zakres informacji niejednokrotnie się powtarza co sprawia, że każde kolejne zajęcia stają się w coraz większym stopniu nużące, Zwłaszcza, że na jednym szkoleniu bezpieczeństwa i higieny pracy się nie kończy. Na początek trzeba odbyć kurs wstępny, a następnie okresowe szkolenia, które odbywają się cyklicznie. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Nie dość, że dowiadują się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, poznają reguły postępowania w razie ewakuacji w przypadku zagrożenia pożarowego, to dodatkowo otrzymują informacje na temat tego, jak ergonomicznie wykonywać swoją pracę. Wszyscy zapewne zdają sobie sprawę, że obojętnie w jakiej pozycji wykonywany jest zawód, to zawsze istnieje ryzyko wystąpienia jakichś wad czy chorób związanych z wykonywaną pracą.

szkolenie_online

Rozwiązania skuteczne i wygodne

Rzecz jasna dużo więcej zagrożeń niesie za sobą praca w fabrykach niż wszelkie zajęcia biurowe, ale i tu i tu trzeba odbyć kurs BHP. Zostało wcześniej wspomniane, że może on się odbyć drogą internetową. Jakie zatem plusy i minusy ma szkolenie BHP online? Niewątpliwym walorem jest dłuższy czas jego realizacji. Bardzo często uzyskując dostęp do materiałów i instruktarzu można z niego korzystać przez okres około dwunastu miesięcy. Zatem ma się możliwość logowania obojętnie w jakim czasie przez rok. Dzięki temu można wykorzystywać wolne chwile na realizację kursu, szkolenie stacjonarne nie daje takiej możliwości. Poza tym (co jest kolejną cechą dodatnią kursu BHP online) można go odbywać siedząc wygodnie w fotelu, popijając kawkę i być ubranym w wygodną odzież domową. Niestety wady takiego rozwiązania również istnieją. Przede wszystkim nie ma bezpośredniego kontaktu z trenerem, czyli jest się pozbawionym sposobności zadawania pytań w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości. Szkolenie bezpieczeństwa i higieny pracy online pozbawione jest także części praktycznej. Nie istnieje perspektywa ćwiczenia na manekinie, nawet jeśli chciałoby się je wykonać, to między nauczycielem a kursantem istnieje niepokonywalna przeszkoda, jaką jest komputer i internet, a co za tym idzie także odległość.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: