Bramy dla przemysłu – jakie powinny posiadać cechy?

lip 20, 2018

Bramy dla przemysłu – jakie powinny posiadać cechy?

Pod pojęciem bramy przemysłowej możemy wyznaczyć szeroką grupę różnorodnych produktów, które są przeznaczone do wykorzystania w obiektach przemysłowych na przykład halach produkcyjnych, logistycznych, w magazynach, w warsztatach samochodowych, myjniach, szpitalach, budynkach straży pożarnej itp.

Ze względu na charakter, jaki pełnią obiekty, konieczne jest aby bramy były odpowiednio przystosowane do intensywnej eksploatacji. Istotne jest także, żeby były odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu zapewnią właściwe funkcjonowanie i wspomaganie codziennych działań podejmowanych na terenie danego obiektu.

Rodzaj bramy – jak jest dobierany?

Bramy najczęściej dobiera się pod kątem tego jaką przestrzeń mogą one zajmować po zamknięciu lub otwarciu tak, aby nie utrudniały wykonywania prac. W przypadku gdy koniecznie jest zachowanie dużej przestrzeni przed i za wjazdem najczęściej montuje się bramy segmentowe lub wszelkie rodzaje bram, które zawijają się do góry.

Jeśli istnieje taka możliwość, niekiedy stosuje się również bramy przesuwne lub harmonijkowe. W przemyśle zazwyczaj unika się bram rozwiernych, gdyż bardzo ważne jest zachowanie jak największej wolnej przestrzeni na podjeździe, a skrzydła bramy byłoby w takiej sytuacji sporym utrudnieniem.

Jeśli chodzi o bramy dla przemysłu firma Butzbach może poszczycić się bardzo dużym doświadczeniem i zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami.

Bramy przemysłowe mogą zawierać różnorodne udogodnienia, na przykład wmontowane drzwi przejściowe, które zwiększą ich użyteczność. Jest to niezwykle korzystne zwłaszcza, gdy bramy są większych rozmiarów, co w przemyśle jest częstym zjawiskiem.

Bramy wykorzystywane w przemyśle mogą być zarówno stalowe jak i aluminiowe. W zależności od indywidualnych potrzeb możliwe jest wykorzystanie różnych konfiguracji prowadzenia. Ponadto bramy mogą być również dostosowane do danego przedsiębiorstwa pod kątem wymogów kolorystycznych. Ze względu na bardzo ważną rolę, jaką odgrywają bramy w obiektach przemysłowych, są one zabezpieczane na wypadek zerwania linki lub pęknięcia sprężyny, która jest wymagana podczas otwierania bramy oraz wszelkich innych poważnych awarii.

Zastosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń gwarantuje, że bramy przemysłowe będą mogły świetnie służyć przez długi czas bez ryzyka pojawienia się usterek.

Bramy stalowe czy aluminiowe?

Bramy stalowe doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju halach, magazynach oraz innych większych obiektach. Ze względu na wykorzystany materiał konstrukcji, bramy te są wyjątkowo wytrzymałe oraz odporne na nawet wyjątkowo ciężkie warunki pracy. Warto pamiętać, że wykorzystanie stalowej bramy wiąże się również z jej znacznie większym ciężarem, oraz koniecznością zastosowania systemów automatycznego otwierania i zamykania, gdyż ręczne wykonywanie tych czynności byłoby często uciążliwe.

Bramy aluminiowe cechują się znacznie mniejszą wagą ale nie odbija się to negatywnie na ich wytrzymałości. Podobnie jak stalowe odpowiedniki są odporne na działanie czynników zewnętrznych, a ich zaletą jest również fakt, że zazwyczaj są od nich lżejsze.

Ich ręczna obsługa jest znacznie łatwiejsza, jednak w zależności od preferencji również możliwe jest wykorzystanie automatyki. Niezależnie od materiału, z jakiego zostanie wytworzona brama, wszystkie obiekty dedykowane przedsiębiorstwom zawsze posiadają możliwość dodatkowego wzmocnienia, udoskonalenia i zabezpieczenia tak, aby w maksymalnym sposób spełniały oczekiwania indywidualnego klienta.

Producenci doskonale zdają sobie sprawę, że bramy w przemyśle wymagają odpowiedniego zastosowania technologii, dzięki którym możliwe będzie wielokrotne, intensywne wykorzystywanie bramy w ciągu dnia połączone z jednoczesną optymalizacją jej działania.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: