Urządzenia voip – Przegląd urządzeń

sie 9, 2016

Urządzenia voip – Przegląd urządzeń

Telefonia VoIP to nie tylko z niskie koszty wykonywanych połączeń, ale także ogromna elastyczność w doborze urządzeń i aplikacji do dzwonienia i usług VoIP do zarządzania połączeniami. klienci mogą zdecydować się zarówno na instalację odpowiedniego oprogramowania na komputerze, smartfonie czy tablecie jak i postawić na biurowy, stacjonarny telefon SIP.

Czym należy się kierować przy wyborze urządzenia VoIP? Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie funkcje są dla nas najważniejsze oraz czym wolimy posługiwać się na co dzień; dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z wadami i zaletami poszczególnych urządzeń.

Dwa podstawowe rozwiązania, czyli telefon SIP czy softphone?

Jeśli chodzi o wybór urządzenia VoIP, zasadniczo możemy zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań – mowa o telefonie SIP lub oprogramowaniu noszącym nazwę softphone i umożliwiającym wykonywanie połączeń z poziomu komputera czy smartfona.

Użytkownicy, którzy do tej pory byli przyzwyczajeni do korzystania z tradycyjnego aparatu telefonicznego, prawdopodobnie zdecydują się na telefon SIP – budowa urządzenia i sposób jego obsługi jest niemal identyczny jak w przypadku zwykłego telefonu stacjonarnego. Z kolei osoby, które na co dzień wolą korzystać z urządzeń mobilnych lub dużo czasu spędzają przy komputerze, mogą wybrać oprogramowanie softphone.

Oczywiście to nie jedyne motywy, które skłaniają do wyboru jednego z dwóch rozwiązań; warto zwrócić uwagę na fakt, że o ile korzystanie z telefonu SIP może być komfortowe w recepcji hotelowej albo pracowników biurowych, o tyle wybór tego urządzenia w przypadku agencji organizującej duże kampanie telemarketingowe może nie być najlepszym pomysłem. Centra telemarketingowe często wykorzystują aplikacje z zestawami słuchawkowymi.

Faktem jest, że tak naprawdę można korzystać z obydwu sposób rozmów jednocześnie. Konto VoIP pracownika może być uruchomione w aplikacji na komputerze, dzięki czemu może być on dostępny zawsze pod firmowym numerem telefonu. Równocześnie, może być także skonfigurowane na telefonie biurkowym.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: