Rozwiązania dla systemów przeładunkowych – przegląd

lip 20, 2018

Rozwiązania dla systemów przeładunkowych – przegląd

Systemy przeładunkowe są zbiorem różnorodnych elementów, które stosuje się podczas rozładunku towarów z dostawy. Wykorzystuje się je powszechnie w wielu branżach, podczas codziennej pracy supermarketów, magazynów oraz wszystkich miejsc, gdzie konieczne jest rozładowanie danego produktu z tira.

Proces ten musi być odpowiednio przeprowadzony, aby jego czas trwania również był optymalny. W zależności od potrzeb indywidualnych przedsiębiorstw wykorzystuje się różne rodzaje elementów, które wchodzą w skład systemów przeładunkowych. Są one dobierane tak, aby gwarantowały bezpieczeństwo i wygodę podczas rozładowywania towarów. Obecnie pragnąc skorzystać z systemów przeładunkowych istnieje wiele możliwości pozytywnie wpływających na ten proces.

Istnieje jednak zbiór podstawowych rozwiązań, które są najchętniej wykorzystywanych ze względu na ich skuteczność i wielorakie korzyści płynące z zastosowania. Jakie elementy systemów przeładunkowych można wyróżnić?

Najpopularniejsze rozwiązania dla systemów przeładunkowych

Wśród najczęściej wykorzystywanych systemów przeładunkowych znajdują się rampy załadunkowe, które mogą być wybrane zarówno w wersji z językiem uchylnym lub wysuwnym. Platforma ta jest dostawiona do pojazdu, z którego będzie konieczne zniesienie towarów, do czego bardzo często stosuje się wózki widłowe. Platformy załadunkowe dobiera się w zależności od potrzeb. Cechują się one wysoką trwałością i z powodzeniem można wykorzystywać je przez wiele lat.

Kolejnym akcesorium, które wspomaga przeładunek, są różnorodne urządzenia dokowe czyli uszczelnienia, bramy przemysłowe oraz rampy przeładunkowe. Są one bardzo często oferowane w zestawach, a wykorzystanie ich gwarantuje bezpieczny przeładunek nawet dużego i problematycznego towaru z tira do magazynu. Wymienione trzy elementy, które stanowią zestaw dokowy mają za zadanie odizolowanie powietrza zarówno zbyt zimnego jak i zbyt gorącego z zewnątrz, co jest wyjątkowo przydatne w sytuacji gdy przewożone są produkty wymagające niskiej temperatury na przykład mrożonki.


Systemy przeładunkowe od AMTR to propozycja dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i najbardziej efektywne rozwiązania.


Kolejnym rozwiązaniem dla systemów przeładunkowych są naprowadzacze kół, których zadaniem jest wyznaczenie dokładnej trasy kierowcy prowadzącemu tira. Wykorzystując naprowadzacze kół zapewniane jest maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy, nawet gdy w danym momencie konieczne jest obsłużenie większej ilości pojazdów dostawczych. Wyjątkowo istotnym elementem są również dodatkowe słupki i odboje, które również stanowią element wpływający na bezpieczeństwo doków załadunkowych. Bardzo często stanowią one zabezpieczenie wózków widłowych zarówno w trakcie manewrowania w magazynie lub na rampie.

Palety na magazynie

Aby poprawić wygodę podczas przeładunku oraz zagwarantować optymalizację pracy, wykorzystuje się również ręczne pomosty do załadunku. Są to specjalistyczne klapy przeładunkowe, które opuszcza się w momencie przyjazdu dostawcy. Dzięki nim podczas załadunku możliwe jest zapewnienie przejścia między tirem a miejscem przeładunku, bez konieczności przerywania całego procesu.

Dlaczego wykorzystanie elementów systemów przeładunkowych jest tak ważne?

Rozwiązania dla systemów przeładunkowych w istotny sposób wpływają korzystnie na zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie wykonywania przeładunku towarów do magazynu oraz efektywnie usprawniają ten proces. Aby akcesoria systemów przeładunkowych mogły skutecznie służyć, koniecznie należy wykorzystywać produkty wysokiej jakości, które będą odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb.

Tylko wtedy będą one w stanie spełniać swoje pierwotne funkcje i wspomagać pracowników. Rozwiązania dla systemów przeładunkowych są powszechnie stosowane w różnorodnych branżach, w magazynach, w marketach oraz wszelkich miejscach gdzie konieczne jest przeładowanie dostarczonych produktów.

Wykorzystanie elementów systemów przeładunkowych jest w stanie wielokrotnie zwiększyć efektywność pracowników i przyczynić się do szybszego wykonywania pracy, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Poprawa komfortu pracy będzie odczuwalna już przy pierwszym wykorzystaniu danych rozwiązań.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: