Podnośniki koszowe i ich zastosowania

wrz 18, 2017

Podnośniki koszowe i ich zastosowania

Każdy z nas pewnie wiele razy widział akcje strażaków, był obecny przy malowaniu okien czy dokonywania remontów danego budynku. Wszystkie te prace możliwe są, jak wiadomo, dzięki użyciu dużego i w miarę rozpiętego urządzenia. Pojazd, który posiada taki podnośnik, nazywany jest podnośnikiem koszowym. Często samo urządzenie określa się tym mianem. Wiele jest prac, jakie można wykonać dzięki tej maszynie. Dzisiaj buduje się budynki coraz wyższe i rozległe – ich pomalowanie czy samo zbudowanie zajmuje sporo czasu.

Kiedy wynajem podnośnika jest dobrym rozwiązaniem?

By przyspieszyć te procesy, wykorzystuje się właśnie podnośniki koszowe. O wiele prostsze i szybsze będzie:

  • Mycie okien w wysokich budynkach,
  • Budowa wysokich i potężnych gmachów,
  • Malowanie ścian oraz ich tynkowanie,
  • Wykonywanie zadań przez strażaków.

Zadania, jakie wykonują osoby, które obsługują ten pojazd, są więc możliwe. Podnośnik koszowy jest na stałe wmontowany w pojazdy strażackie – nie wszystkie, ale każda jednostka posiada przynajmniej jeden taki podnośnik. Maszyna znajduje swoje zastosowania również na placach budowy. Użytkowanie maszyny jest przeznaczone dla osób kompetentnych, posiadających specjalne uprawnienia, które pozwalają kierować podnośnikiem.

Użytkownicy podnośnika koszowego często zamiast zakupić, wypożyczają pojazd. Decyzja o zakupie lub wynajęciu pojazdu, powinna być jednak przemyślana na samym początku zakładania działalności. Podnośniki mają dość wysokie ceny, dlatego właściciel musi wiedzieć, co będzie lepszym wyborem dla jego firmy.podnośni koszowy Wałbrzych

Podnośnik koszowy – wynajem czy zakup?

Jest to bardzo częsta kwestia, zwłaszcza dla szefów firm budowlanych lub ekip sprzątających. Podnośniki koszowe są urządzeniami dość kosztownymi, więc nie zawsze opłaca się je kupować. Kolejną kwestią jest również to, iż należy wygospodarować miejsce, w którym podnośnik będzie przetrzymywany. Jeśli np. firma budowlana specjalizuje się w stawianiu konstrukcji do jednego piętra, najlepiej będzie wypożyczyć pojazd, w przypadku gdy firma dostanie zlecenie polegające na wybudowaniu większego budynku.

Zakup natomiast jest obowiązkiem dla każdej jednostki strażackiej oraz dla firm budowlanych, które cieszą się dużą popularnością swoich usług oraz dla tych firm, których zadania wykonywane są tylko na wysokościach. Każda firma, która na co dzień korzysta z wspomnianego urządzenia, powinna posiadać przynajmniej jeden taki pojazd. Ilość kupionych podnośników jest oczywiście zależna od tego, jak często dana firma dostaje zlecenia.

Istnieje wiele firm, które gotowe będą wypożyczyć nam odpowiedni pojazd. Dodatkowo, często możemy również liczyć na współpracę z osobą, która posiada uprawnienia do prowadzenia i obsługiwania pojazdu. Ciężko jest zatem stwierdzić jednoznacznie, czy podnośnik koszowy ma zostać zakupiony czy wynajęty. Dużo zależy bowiem od specyfikacji firmy oraz od częstotliwości wykonywanych zleceń. Warto więc, na samym początku przekalkulować możliwości i wszystkie obowiązki firmy, które wchodzą w skład podstawowej działalności.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: