Nawigacja GPS marki Garmin

wrz 25, 2018

Nawigacja GPS marki Garmin

Nawigacja GPS to obecnie niezwykle przydatne narzędzie. Powszechnie korzystają z niego zawodowi kierowcy, ale również turyści z chęcią na niej jeżdżą. Coraz chętniej używamy ich nie tylko na długich trasach, ale również jeżdżąc po mieście.

Jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając nawigację GPS?

Można pomyśleć, że większość osób kupuje nawigacje biorąc pod uwagę cenę. Jednak w rankingach najbardziej popularne są znane modele sprawdzonych marek. Widać, że użytkownicy doceniają jakość, trwałość i gwarancje.

Warto zwrócić uwagę na wielkość wyświetlacza. Powinniśmy przy tym wziąć pod uwagę ile mamy miejsca w aucie. W autobusie, busie czy ciężarówce sprawdzi się duży, 7 calowy sprzęt, ale nie będzie pasował w miejskim samochodzie. Najczęściej wybierane są modele 5 calowe. To duży wyświetlacz, który gwarantuje dobrą widoczność, ale nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Sprawdźmy również jak wygląda oprogramowanie w nawigacji GPS. Najlepsze marki oferują bezterminową bezpłatną aktualizację map. Bez nich nasz sprzęt jest nic nie warty, więc musimy brać to pod uwagę. To wpływa na koszty eksploatacji. Zdarza się, że opłata za aktualizację map jest droższa niż nowe urządzenie.

Wiele osób myśli, że może zastąpić nawigację telefonem. To jednak niezbyt dobre rozwiązanie z wielu powodów. Przede wszystkim ryzykujemy, że wiecznie będziemy mieć rozładowany telefon. Co więcej jest to bezużyteczne rozwiązanie za granicą. Kilka kilometrów po przekroczeniu granicy aplikacja się zawiesza lub rozpoczyna się transfer danych, który może być bardzo kosztowny. Mapy są zazwyczaj lepsze i bardziej dokładne na dedykowanych do tego urządzeniach. Mamy też na bieżąco prawidłowe informacje o korkach.

gps garmin

Nawigacje GPS marki Garmin

Marka Garmin jest jedną z najbardziej znanych na świecie. Świetnie sprawdza się w ciężarówkach i często wybierana jest przez zawodowych kierowców. Jednak warto wziąć ją pod uwagę także, jeżeli będziemy z niej korzystać podczas dojazdów do pracy lub wycieczek za miasto. Nawigacje tej firmy mają własne oprogramowanie cenione za wygodę korzystania i realistyczne odwzorowanie zjazdów.

To, co otrzymamy kupując nawigację GPS Garmin, zależy oczywiście od modelu. Nawigacja GPS Garmin Drive 50 LMT korzysta z własnego oprogramowania, którego nie znajdziemy w innych firmach. Mapy są na niej aktualizowane bezpłatnie w ramach dożywotniej licencji. Ma ona najczęściej wybieraną wielkość ekranu – 5 cali.

Jeżeli poszukujemy czegoś większego to Garmin Drive 60 LM EE ma ponad 6 cali. Występuje ona z mapami regionu. Modele z mapą Europy mogą być droższe. Modele Drive 51/61 mają 5 lub 6 calowy ekran oporowy i mogą działać w pionie lub poziomie. Mamy możliwość wykupienia ich z informacjami o utrudnieniach w ruchu i dożywotnią aktualizacją map. Ciekawe jest wyświetlanie ocen różnych miejsc na podstawie serwisu TripAdvisor.

Modele z serii DriveSmart 51/61 nie mają ramek wokół wyświetlacza. Również mogą informować o utrudnieniach w ruchu i mają automatyczną aktualizację map. Można je aktualizować za pomocą Wi-Fi. Modele te posiadają też Bluetooth. Po sparowaniu z telefonem na urządzeniu możemy odczytywać smsy, powiadomienia i odbierać połączenia. Możemy też połączyć je z zegarkami Garmin Fenix.

Ciekawą opcją są modele DriveLuxe 51. Mają one metalową obudowę, magnetyczny uchwyt i szklany ekran. Pobierają nowe mapy za pośrednictwem Wi-Fi i również potrafią się łączyć z zegarkami Garmin. Mają też możliwość wysłania wiadomości o wypadku do wszystkich wybranych kontaktów.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: