Naprawiaj – nie wyrzucaj!

cze 10, 2019

Naprawiaj – nie wyrzucaj!

Kultura zmienia się bardzo szybko. Jeszcze nie tak dawno temu przemysł naprawiania popsutych urządzeń był bardzo silny. Teraz żyjemy w społeczeństwie, gdzie bardzo szybko decydujemy się na wyrzucanie sprzętów i zakup nowych. Wszyscy chcą mieć najnowsze gadżety. Ma to negatywny wpływ na planetę, nie wspominając o naszych portfelach. Jeżeli coś się psuje, oddajmy to do autoryzowanego serwisu RTV i AGD.

Czy warto naprawiać popsute sprzęty?

Kiedy psuje nam się telewizor, czy inny sprzęt, możemy zastanawiać się czy lepiej kupić nowy, czy oddać do autoryzowanego serwisu RTV i AGD. Naprawdę warto zdecydować się na to drugie rozwiązanie. Następnym razem, gdy coś w naszym mieszkaniu przestanie działać warto się zastanowić, czy nie da się tego naprawić. Nie musimy sami być zapalonymi majsterkowiczami, ponieważ wciąż da się znaleźć miejsca, gdzie specjaliści zrobią to dla nas.

Jest bardzo wiele powodów, dla których naprawa jest lepsza niż zakup nowego urządzenia. Najważniejsze z nich to zmiana klimatu i troska o środowisko. Ważnym czynnikiem jest także spora oszczędność pieniędzy.

Wydobywanie zasobów i wytwarzanie nowych gadżetów powoduje wytwarzanie coraz większych ilości dwutlenku węgla. Weźmy iPhone’a 6 jako przykład: 85% całego śladu węglowego całego cyklu życia tego urządzenia pochodzi z jego produkcji. Importowanie nowych gadżetów wymaga również dużej ilości paliw kopalnych.

Kiedy decydujemy się na naprawę sprzętu, przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i dołączamy do walki ze zmianami klimatycznymi.

fabryka

Oszczędzaj pieniądze

Zadbajmy o nasz budżet i oszczędzajmy pieniądze. Kiedy troszczymy się o to, żeby nasz sprzęt działał jak najdłużej, oszczędzamy. Przykładowo, sprzęt firmy Samsung może zostać naprawiony w jednym z autoryzowanych serwisów RTV i AGD – Limes Serwis. Jest to firma, która podchodzi do problemu wyrzucania sprzętu i zaśmiecania środowiska z zaangażowaniem, a także zachęca do naprawiania urządzeń.

Wykorzystajmy to. Kupujmy też rzeczy, które zostały zaprojektowane tak, aby działać przez lata i miały możliwość naprawy. Wpłynie to pozytywnie na nasz budżet.

Troszcz się o środowisko

Człowiek niszczy naturę bardziej niż jakiekolwiek inne stworzenie na tej planecie. Nowoczesne gadżety, takie jak smartfony, wymagają wielu różnych surowców, które można znaleźć na całym świecie. Są one często wydobywane w częściach rozwijającego się świata, gdzie standardy pracy i ochrony środowiska są znacznie niższe niż nasze. Ich wydobycie związane jest z łamaniem praw człowieka oraz degradacją środowiska na całym świecie, od Chile po Demokratyczną Republikę Konga.

Oczywiście to zrozumiałe, że chcemy korzystać z dobrodziejstw techniki i najnowszych gadżetów. Nie musimy jednak wymieniać ich co rok. Warto postarać się, by działały jak najdłużej. Korzystajmy z nowoczesnych technologii odpowiedzialnie.

Poczuj satysfakcję

Spróbuj coś naprawić zamiast od razu wyrzucić i kupić nowe. Poczuj tę satysfakcję, kiedy okazuje się, że Twoje sprzęty funkcjonują dłużej niż Twoich znajomych. Zauważ wzrost ilości pieniędzy w Twoim portfelu. Delektuj się tym, że Twój dom jest ekologiczny. To naprawdę daje ogromną radość i satysfakcję. Warto ją poczuć.

Zamiast wyrzucać sprzęty, które nam się popsuły udajmy się do profesjonalnego, autoryzowanego serwisu RTV i AGD. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

 

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: