Jak poradzić sobie bez własnego działu IT?

cze 10, 2019

Jak poradzić sobie bez własnego działu IT?

Dla firm zatrudnienie osoby, której jedynym zadaniem jest zarządzanie i utrzymywanie IT dla organizacji, może być kosztowne. W dzisiejszych czasach ciężko poradzić sobie bez wsparcia w tym zakresie, niezależnie od tego czym zajmuje się nasze przedsiębiorstwo. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem często jest outsourcing usług IT.

Czym zajmuje się dział IT?

Dział IT składa się ze złożonego środowiska sprzętu, oprogramowania i sieci komputerowych, które umożliwiają wykonywanie ważnych funkcji biznesowych i przepływów pracy, takich jak księgowość i procesy finansowe, zarządzanie relacjami z klientami (CRM), poczta elektroniczna i dokumentacja.

Sukces naszej firmy zależy od tego, czy nasz dział IT jest w stanie niezawodnie i skutecznie wywiązywać się z tych zadań. Maile to dziś podstawa komunikacji w większości biznesów. Jeżeli nasza poczta przestanie działać, jak długo nasze przedsiębiorstwo będzie w stanie funkcjonować? Dział IT musi też zapewnić bezpieczeństwo wszystkich komputerów, zadbać o ochronę antywirusową, tworzenie kopii zapasowych, czy odzyskiwanie danych oraz monitorowanie serwerów. A to tylko podstawowe funkcje, których potrzebuje każda firma. Bez inwestycji w infrastrukturę IT, ciężko jest sprostać takim wyzwaniom.

Outsourcing IT zamiast własnego działu

Kiedy decydujemy się na outsourcing usług IT zamiast stworzenia własnego działu, możemy znacznie łatwiej kontrolować koszty, płacąc określoną miesięczną opłatę. Dzięki temu wiemy jakie są nasze wydatki i nie zmieniają się one z miesiąca na miesiąc. Kiedy mamy własny dział IT może być to bardzo kosztowne. Wykwalifikowani specjaliści IT muszą utrzymywać swój poziom wiedzy specjalistycznej, a także być odpowiednio wynagradzani. Co więcej, jeżeli popsuje się nam jakiś sprzęt musimy go kupić.

Nasza organizacja może być firmą prawniczą, inżynieryjną, księgową lub budowlaną, i to zawsze będą podstawy naszej pracy. Nie technologie informacyjne. Jednocześnie każda firma ma ograniczone zasoby. Jeżeli będziemy koncentrować się na zarządzaniu, rekrutacji programistów i rozwiązywaniu problemów ze sprzętem, to będziemy mieli znacznie mniej czasu na robienie tego, co naprawdę przynosi nam dochody.

Wykwalifikowani programiści wnoszą do naszej organizacji wiedzę i doświadczenie na światowym poziomie. Dzięki zatrudnieniu firmy outsourcingowej, takiej jak na przykład wrocławski aITik, otrzymamy dostęp do nowych technologii i know-how, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę, a także technik oraz narzędzi, których obecnie nie posiadamy. Narzędzia te obejmują sprawdzone procedury i procesy. Co więcej, najlepsze firmy outsourcingowe zatrudniają tylko najlepszych programistów i zapewniają im szkolenia oraz konferencje, aby byli na bieżąco i podnosili swoje kwalifikacje.

programista

Nawet jeżeli dysponujemy wykwalifikowanymi specjalistami IT to z ograniczoną liczbą pracowników szybko może się okazać, że nie mogą się wszystkim zająć. Często okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy outsourcingowej, która wykonuje stałe prace lub pomaga przy określonym projekcie.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z różnymi firmami i branżami, a także dzięki bieżącej znajomości najnowszych technologii, wykwalifikowana firma outsourcingowa będzie w stanie doradzać nam najlepiej. Odbywa się to poprzez ocenę rozwoju firmy i towarzyszących jej potrzeb informatycznych, niezależnie od tego, czy firma planuje się przenieść lub rozszerzyć, czy wejść na nowy rynek.

Ze względu na wszystkie powyższe korzyści nasza organizacja, dzięki outsourcingowi IT, może obniżyć koszty prowadzenia działań i skupić się na swoich podstawowych kompetencjach. Bardzo często to dużo korzystniejsze niż posiadanie własnego działu IT.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: