Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

wrz 17, 2021

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Brak pewności siebie dotyka sporą część społeczeństwa. Przejmuje on władzę nad czerpaniem pełni z życia. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Ograniczenia są jedynie w naszej głowie, a wady dostrzegane w lustrze można w łatwy sposób usunąć. Dzięki medycynie estetycznej oraz specjalnym aparatom dedykowanym różnorodnym zabiegom, możliwe jest odzyskanie śmiałości.

Scarlet S jest innowacyjnym urządzeniem, które pozwala na spektakularne efekty z zakresu regeneracji naskórka oraz ujędrnienia skóry właściwej. Jej działanie opiera się na technologii łączącej fale radiowe i mikronakłuwania. To opatentowana metoda w walce o sprężystą i młodszą skórę. Na czym polega jej fenomen?

Wskazania do wykonania zabiegu

Jednym z czynników rozwoju medycyny estetycznej jest niewątpliwe pojawienie się trendu na dbanie o siebie. To znów może wynikać z wszechobecnego stresu i zanieczyszczenia powietrza, które negatywnie wpływają na kondycję naszej cery. Pojawiające się plamy oraz zmarszczki można w bardzo prosty sposób usunąć przy pomocy urządzenia Scarlet S.

Zostało ono zaprojektowane tak, aby móc działać w najdelikatniejszych strefach ludzkiego ciała i twarzy. Komfort pacjentów jest bowiem kluczowy dla zwiększenia poziomu satysfakcji po wyjściu z gabinetu. Przynoszą to także efekty, których dostrzeżenie możliwe jest już po kilku zabiegach.

Jednym z głównych wskazań do ich wykonania jest poprawa sprężystości skóry. Przy użyciu Scarlet S usunięte zostaną m.in.: podwójny podbródek, zmarszczki na szyi oraz rozstępy. Uciążliwe zmiany skórne w postaci plam, przebarwień i blizn zmniejszają się, dzięki metodzie radiofrekwencji mikroigłowej. Podobnie ze złagodzeniem efektów podczas trądziku. Ten aparat jest skutecznym sposobem z cerą, wymagającą specjalnego traktowania.

Fale radiowe wraz z mikronakłuwaniem są metodami, których użycie pozwala na osiągnięcie efektu liftingu bez skalpela. Modelowanie sylwetki: bioder, ud, brzucha i wielu innych części, wymaga żmudnych ćwiczeń na siłowni. Dzięki Scarlet S nie tylko twarz, ale także ciało zyska świeży wygląd bez żadnych wyrzeczeń.

Wszystkie te spektakularne efekty można uzyskać, dzięki radiofrekwencji, która pomaga skórze w produkcji nowych włókien kolagenowych. Na czym dokładnie polega zabieg z użyciem tej metody?

Charakterystyka zabiegu ze Scarlet S

Działanie urządzenia Scarlet S oparte jest na technologii wykorzystującej działanie fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej, czyli radiofrekwencji. Połączono to z mikronakłuwaniem poprzez nieizolowane igły. Ich zastosowanie jest doskonałym sposobem, zwiększającym efekty zabiegów.

Fale docierają precyzyjnie w dane miejsce, ale jednocześnie oddziałują na szerszym obszarze naskórka i skóry właściwej. Szczegółowość aparatu przejawia się także w kontroli głębokości, dzięki czemu można uzyskać jej optymalny poziom, skuteczniej trafiając, tam gdzie niezbędna jest ingerencja.

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia specjalnego kremu znieczulającego. W międzyczasie przygotowywane jest cała aparatura. Kiedy promieniowanie elektromagnetyczne zostaje wyzwolone dociera w głąb skóry, nagrzewając tkanki. Następuje moment częściowego uszkodzenia struktury, czego następstwem jest pobudzenie do rozpoczęcia procesu regeneracji. Działa on jeszcze na długo po opuszczeniu gabinetu.

Po zakończeniu na skórę nakłada się serum rewitalizujące, mające przyspieszyć odbudowę tkanek o prawidłowej strukturze. Pierwsze efekty są dostrzegalne niemalże natychmiast, ale dopiero po kilku tygodniach ich pełen wymiar pojawi się w miejscach poddanych zabiegowi.

Należy podkreślić, że nie występuje żadne ryzyko poparzeń lub pojawienia się blizn. Gwarantują to certyfikaty bezpieczeństwa, świadczące także o najwyższej jakości urządzenia Scarlet S. Nie należy się martwić o długi czas rekonwalescencji lub sezonowe wykonywanie zabiegów. Główną zaletą radiofrekwencji mikroigłowej jest to, że metoda pozwala na wykorzystanie aparatów w ciągu całego roku.

medycyna estetyczna

Nowoczesne rozwiązania w medycynie estetycznej

Technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej stale rozwijają się. Głównym powodem jest poszerzenie zakresu usług, jakie można przedstawić pacjentom oraz zwiększyć ich komfort w trakcie zabiegu i po nim. Także efekty, jakie pragnie się osiągnąć do niedawna były niemożliwe bez ingerencji skalpela. Dzięki radiofrekwencji używanej w urządzeniach Scarlet S nieoperacyjny lifting jest osiągalny.

Efekty po zabiegach metodą radiofrekwencji mikroigłowej przekraczają wyobrażenia pacjentów, marzących o pozbyciu się zmian skórnych, poprawie kondycji skóry, zwiększeniu jej sprężystości lub usunięciu problemu nadmiernej nadpotliwości. Wszystkie te problemy dawniej stanowiły powód do pojawienia się kompleksów. Dzisiejsza medycyna pozwala na pozbycie się ich i rozpoczęcie nowego rozdziału z pełną pewnością o swoim pięknie.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: