Idzie wiosna – pomyśl o rowerze trekkingowym

mar 7, 2017

Idzie wiosna – pomyśl o rowerze trekkingowym

Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu. Ma też wiele korzyści dla zdrowia. Ważne by odpowiednio dopasować rower. Zależy to w dużej mierze od terenu, po którym będziemy się poruszać.

Rower górski najlepiej się sprawdza w trudnym terenie. Model szosowy jest przeznaczony na ubite drogi, pozwala na rozwijanie dużych prędkości. Do poruszania się o mieście najlepszy jest z kolei typ miejski.

Jeżeli chcemy połączyć codzienną jazdę z długimi wyprawami najlepszym rozwiązaniem będzie rower turystyczny.

Opis roweru turystycznego

Rower turystyczny łączy w sobie cechy roweru turystycznego i szosowego. Można odbywać na nim bardzo długie wyjazdy. Czym zatem się charakteryzuje? Klasa trekkingowa posiada dodatki ułatwiające kilkudniowe wyprawy. Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest bagażnik. Posiada mocowania na sakwy. Przydają się do zapakowania wielu przydatnych rzeczy. Ładowność można zwiększyć dokupując dodatkowy, przedni bagażnik.

W rowerze turystycznym bardzo charakterystyczne są opony. Po pierwsze są węższe niż w rowerze górskim, jednak nie tak wąskie jak w szosowym. Dzięki temu możliwa staje się jazda i po szosie i mniej wymagających bezdrożach. Pomagają w tym też koła w rozmiarze 28 lub 29 cali. Kolejna wyróżniająca się cecha to rama i jej geometria. Ten element powstaje najczęściej ze stali, aluminium lub karbonu. Geometria umożliwia przybranie wygodnej, wyprostowanej pozycji ciała. Komfort zapewnia również amortyzowany przedni widelec.

Podstawowe rowery trekkingowe

Rower turystyczny na wiosnę to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą poczuć się rześko i bliżej związać się z jakąś aktywnością fizyczną. Polecam Wam przegląd najnowszych modeli w sklepie http://www.pmbike.pl/rowery-trekkingowe.

Pożyteczne dodatki to też błotniki oraz oświetlenie zasilane dynamem.

Wiele zalet

Podstawowa zaleta to wygoda podczas jazdy. Wpływa na nią wspomniana już wyprostowana pozycja. Ważne jest też szerokie i miękkie siodełko. Rower trekkingowy wykazuje się też uniwersalnością. Można odbywać na nim zarówno krótkie jak i długie wyjazdy. Pozwalają na to specjalnie dopasowane opony. Nie są tak wąskie jak w szosówkach, ani też zbyt szerokie. Umożliwiają, więc jazdę po nieutwardzonych drogach.

Ogromna zaleta to bagażnik i dodatkowe sakwy zapewniające sporą ładowność. Pomieszczą całe niezbędne wyposażenia na długą wycieczkę bądź biwak. Jeżeli zaś przejażdżka będzie krótka można korzystać z samego bagażnika. Błotniki zabezpieczają nasze ubranie przed zabrudzeniami, zwłaszcza podczas deszczu. Nie bez znaczenia jest też oświetlenie działające na dynamo. Znacznie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Doskonały sprzęt

Rower turystyczny, zwany też trekkingowym to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto lubi spędzać czas w trasie. Jest przystosowany do długich wyjazdów w zróżnicowany teren. Nie oznacza to jednak, że nie przyda się do krótkich wycieczek czy jazdy po mieście. Jego uniwersalność sprawia, że pasuje do każdego z tych celów.

Rower turystyczny rozwinie przed nami pełnię swych zalet już od pierwszej przejażdżki. Jest, więc zdecydowanie wart polecenia.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: