5 najlepszych modeli drukarek

wrz 3, 2019

5 najlepszych modeli drukarek

Drukarka jest obecnie jednym z najczęściej używanych urządzeń, zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i biznesowych. Kiedy większość poszukiwanych przez nas informacji pochodzi z internetu, najłatwiej możemy zdobyć je w papierowej formie właśnie poprzez wydrukowanie ich. Jest to proces szybki i łatwy, obsługiwany przez każdego. Jakie są zatem najlepsze modele drukarek? Na których producentów warto zwracać szczególną uwagę?

Canon PIXMA iP7250

Warto wiedzieć, że coraz szybciej rozwijająca się technologia pozwala na ciągłe rozwijanie poszczególnych elementów, czego wynikiem są coraz nowsze, sprawniej działające modele, które mają liczne możliwości. Istnieją już nie tylko drukarki do tradycyjnego drukowania dokumentów z pomocą atramentu, ale również drukarki fotograficzne, pozwalające na drukowanie obrazów w dobrej jakości. Przykładem jest tutaj drukarka marki Canon o modelu PIXMA iP7250. Jest to drukarka, w której można wydrukować fotografie. Posiada ona aż pięć atramentów i dwie szuflady przeznaczone na papier. Co ważne, drukarka ma funkcję połączenia z Wi-Fi, a także możliwość drukowania ze smartfona. Jest ona także zaopatrzona w oprogramowanie My Image Garden i drukuje naprawdę szybko. Jeśli chodzi o cenę, jest to wydatek rzędu 260 złotych, czyli proporcjonalny do funkcjonalności i jakości urządzenia, które będzie sprawne przez długi czas.

Samsung SL-M2026W

drukarkaTen model drukarki również pochodzi od jednego z najbardziej znanych producentów. Jest to drukarka laserowa, charakteryzująca się niewielkimi rozmiarami – wszystkie funkcje rozmieszczono tak, aby całość nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Jest to tradycyjny model służący do drukowania podstawowych plików. Drukarka posiada technologię NFC, co oznacza, że każdy bez problemu wydrukuje z jej pomocą pliki z różnych urządzeń mobilnych. Urządzenie przeznaczone jest do drukowania w formacie A4. Prezentowaną drukarkę Samsung możesz nabyć za około 250 złotych, a więc jest to cena przeciętna dla tradycyjnych, dobrych jakościowo drukarek.

HP DeskJet IA 3835 AiO

Model drukarki marki HP oznaczany jako DeskJet IA 3835 AiO to urządzenie pozwalające zarówno na drukowanie, jak i skanowanie i faksowanie dokumentów. Drukarka przyda się każdemu, kto chce drukować zarówno czarne, jak i kolorowe dokumenty. Mieści się w niej 35 kartek, dzięki czemu można wydrukować jednorazowo dłuższe dokumenty bez potrzeby klikania „drukuj” za każdym razem. Połączenie z takimi urządzeniami jak smartfon, laptop czy tablet jest bezproblemowe i drukarka posiada także moduł Wi-Fi. Jeśli chodzi o koszt tego urządzenia, wydasz na nie około 315 złotych.

Epson Workforce WF-7210DTW

Nieco bardziej rozbudowanym i tym samym droższym – około 760 zł – modelem drukarki jest model firmy Epson oznaczany jako Workforce WF-7210DTW. Jest to propozycja dla osób, które używają drukarki do dokumentów w rozmiarze A3. Model posiada dwa wygodne podajniki papieru oraz dwa pojemniki z atramentem, dzięki którym drukowanie jednocześnie z dwóch różnych urządzeń jest możliwe. Drukarka pozwala także na druk dwustronny i jest oczywiście możliwe drukowanie w niej zarówno dokumentów czarno-białych, jak i kolorowych.drukarka

Brother DCP-J100

Marka Brother nie jest tak znana, jak jej wymienione poprzedniczki, lecz oferuje równie funkcjonalny sprzęt do drukowania. Przykładem jest drukarka Brother DCP-J100, która świetnie sprawdza się, kiedy trzeba szybko wydrukować standardowy, biało-czarny dokument. Jest to model atramentowy, będący nie tylko drukarką, lecz pozwalający również na skanowanie i kopiowanie, a więc jest niezastąpionym urządzeniem w każdym biurze, jak również i w domu. Można w nim drukować dokumenty w rozmiarze A4, a jego cena to około 400 złotych.

Modeli drukarek na rynku jest wiele. Niezależnie od tego jaki model ostatecznie wybierzemy do swojego domu lub biura, pamiętać trzeba o regularnych przeglądach i konserwacji sprzętu. Jest to niezbędne również przy nowych urządzeniach. Najlepiej zlecić to zadanie profesjonalnemu serwisowi komputerowemu. Takie postępowanie wydłuży czas sprawnego funkcjonowania drukarki, a tym samym ochroni przed nagłą i poważną usterką.

Polecane:

Etykiety:

Podziel się: